Rüzgarını Bekleyen Bayrak

Rüzgarını Bekleyen Bayrak

Bozkır'ın makus talihini yenmek için Bozkır Sevdalılarını bu çağrıya kulak vermeye davet ediyoruz.


Bahar mevsiminin ilki her zaman yeni ümitleri taşıyarak gelir kışların ardından. Baharların ilki yeni doğumların habercisidir, bu haber ile herkese ve her şeye: “ben de varım” diyebilen ilkbahar, ciddi kararlar alabilecek olan disiplinlerin birlik ve beraberliğinin müjdecisidir. 2009’un ilkbaharı Bozkırımız için daha bir başka, daha bir güzel ve daha bir canlı görünüyor. Bu ilkbahar, sanki Bozkırımızla ilgili muştular verecek gibi bir ümit bahşediyor bana.

Yıllarca kavurucu yaz mevsimlerinin kızgınlığına ve kış mevsimlerinin yakıcı ayazlarına sabretmiş Bozkır ve Bozkırlılar artık makûs talihlerini yenmek, değişen ve gelişen ülkemizde lâyık olduğu yeri almak istemektedir. Bu fikri taşıyan herkes, gerek sözlü gerekse yazılı olarak düşüncelerini açık seçik bir şekilde belirtmektedir. Düşüncelerini yazıları ile belirten birkaç ismi hemen bu satırlarda saymak gerekirse; Necdet Tuncer, Filiz Kılınçel, Tamer Taner, Burhan Yılmaz ve Halil Yuvaktaş gibi isimlerle karşılaşırız. Bu kalemşorlarımızla birlikte isimlerini burada sayamayacağım gönlünün yanıklığını kalemine yansıtmış hemşehrilerim de Bozkır için, Bozkırlıların lâyık oldukları yere gelebilmeleri için yüreklerini ve düşüncelerini birleştirip, bu birleşmeyi kalemleri vasıtasıyla mahalli gazete ve İnternet sitelerinde bıkmadan yorulmadan anlatmaktadır. Dediğim gibi 2009 yılının ilkbaharıyla Bozkır adına başlayan bu önemli gelişmeler çok olumludur, yapıcıdır, desteklenmesi, yayılması ve yardım edilmesi gereken gelişmelerdir.
29 Mayıs 2009 bozkir.net 3269 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter