TOSUNTAŞI YAYLASI

TOSUNTAŞI YAYLASI


Yıllardır paylaşılamayan yayla paylaşılıyor... Kayapınar Akçapınar köyleri ve Üçpınar kasabası tarafından paylaşılşamayan Tosuntaşı Yaylası yarın(19/06) jandarma eşliğinde topu kadastro yetkilileri ve köy muhtarlarıyla sınırları belirlenecek.Daha önce Yargıtayın Kayapınar köyü lehine karar vermesine ragmen torosların zirvesinde Haydar Dağı eteğinde ki yayla bir türlü paylaşılamamıştı.Defalarca Akçapınar köyü tarafından dava açılmış ama hep yargıtay kayapınar köyü lehine karar vermişti.
18 Temmuz 2005 Bozkır Haberleri 4816 Okunma
Yorumlar

r_e_u_v_a r_e_u_v_a
2005-09-20 13:53:05

Kayapınar bu olaya sonradan dahil olmuştur.  Oradaki mezarların kime ait olduğu tespit edilebilirse yaylanın da kimin olduğu ortaya çıkacaktır.  Yalnız son şekliyle adı  geçen 3 köyün ortak piknik alanı  olarak kalacak gibi görünüyor.

navruz navruz
2005-09-22 11:53:10

Mahkeme sonucuna göre bölgenin bir kısmı  Kayapınarın bir kısmıda 3 köyün ortak toprağı  oldu.

r_e_u_v_a r_e_u_v_a
2005-10-01 11:54:35

Şu anda böyle bir mahkeme kararı  yok.  Lütfen yanlış  bilgi vermeyelim.  En son Ağustos ayında bir keşif yapıldı  gelişmeleri dikkatle izliyoruz.  Mahkeme kararı  var ise hangi mahkemeden verilmiştir?  Karar numarası  kaçtır?

Daha önce yazdığım gibi buraya sahip olmak için en kutsal değerlerinmiz olan mezarlarımızın taşları  birileri!  tarafından kırılmıştır.  Gün gelir herşey aşikar olur bekleyip göreceğiz.  Merak ettim navruz sen nerelisin?  Kayapınar?

erdalaydin erdalaydin
2006-07-04 02:03:26

orda yatan   benim dedem.  defalarca yapıldıgı  halde mezar taşı  kırıldı.  bu nasıl insanlıktır.  ben ücpınarlıyım.  yeterince acık heralde tosuntaşının kime ait oldugu.  kusura bakmayın biraz geç  ,  hemde bayaa   gec   cevap yazdım.  daha yeni okudum bu mesajı  o yüzden.

akdogan akdogan
2007-05-23 01:56:23

Sayın hemşerilerim ben Kriminal Polis Laboratuvarında sahtecilik ve grafoloji bölümünde çalışan l18 yıllık polis memuruyum.  Bahsi,  geçen tosuntaşı  ve diğer mevkiler devlet hazinesine ait olup yanlız ilgili köylere hayvanlarını  otlatırken.  köyler arasında bir husumet doğmaması  için ilgili köylerre eski deyimiyle döşeme tabir edilen belirli mevkilerde sınırları  koymuşlardır.  Ayrıca,  şuanda bildiğim kadarıyla hayvancılıkta kalmadığına göre bu gibi tartışmaların bir fayda getirmeyeceğini de göz önünde bulundurulmasının gerekli olduğunu düşünüyorum.  Mevcut yasalar ve adalet sistemide benim bildiğim kadarıyla 35 senedir bu davayı  sürüncemede bırakarak bir neticeye bağlayamamıştır.  Sanki devletler arasında çözülemeyen bir sınırlar gib…

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter