KPSS ADAYLARI !! DİKKAT!! 13 Yıl önce (24 Kasım 2010 10:14)

28 Kasım 2010 da düzenlenecek olan Ortaöğretim,ve Önlisans KPSS’ye girecek adayların şu yeniliklerle karşılaşacaklar.

ÖSYMnin   yeni kuralına göre tabiri caizse sınav binasına üzerimizi örtecek kadar bir elbise dışında hiç  bir şeye müsade edilmeyecek.

Anlaşıldığı  üzere   bombalı  bir terör eylemini önlemek amacı  ile anrşistlerin saldırılarını  önlemek için olmasa da çok sıkı  güvenlik tedbirleri alan ÖSYM sınav binasına girecek olan öğrencilerin emniyet güçlerince tek tek ve didik aramak amacı  ile fiziki kontrol ve dedektör kullanmasın sonucu sınav binasının önünde uzun kuyruklar oluşabileceği göz önüne alınınca sınavdan BİR SAAT ÖNCE sınav binasının önünde olmaları  yararlarına olacaktır.

Sınav binasına’’  çanta,  cep telefonu,  kol ya da cep saati,  kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb.  cihazlar ileık,  kolye,  küpe,  broş,  metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü  elektronik/mekanikğrı  cihazı,  telsiz,  fotoğraf makinesi vb.  araçlarla (Bu araç,  gereç  vb.  eşyalarla sınavaınav binalarına alınmayacaklardır)

kulakl
cihazla,  ça
gelen adaylar kesinlikle s

Ayrıca sınava girecek adayların kalem,  silgi,  kalemtıraş  getirmeleride yasak olup bu ihtiyaçlar ÖSYMce karşılanacaktır.

Sınav   görevlilerince kimlik kontrolu yapılması  esnasında sınav görevlisinin kimlik tespitinde zorlanmasını  önlemek amacı  ile ARKASINA AD SOYAD VE TC VATANDAŞLIK NUMARASI YAZILI BİR ADET VESİKALIK FOTOĞRAF BULUNDURMASI   adayların yararına olacaktır.

Daha önceleri’’  zihini açsın’’  diye tüketilen şekerlemelerde ÖSYM ce adaylara   temin edilecek olup,  bu tür gıdalarında getirilmesi yasaktır.

Sınav   görevlilerince kimlik kontrolu yapılması  esnasında sınav görevlisinin kimlik tespitinde zorlanmasını  önlemek amacı  ile ARKASINA AD SOYAD VE TC VATANDAŞLIK NUMARASI YAZILI BİR ADET VESİKALIK FOTOĞRAF BULUNDURMASI   adayların yararına olacaktır.

Daha önce resmi kimlik yerine gösterilebilen ehliyet kimliği bu sınavda kabul edilmeyecek olup,
kimlik belgesi ibraz edemeyenlerin pasaport dışında hiç  bir belge kabul edilmeyecek ve kimlik veya pasaport ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

Özetle sınav yerine bir sat önce gidilecek.
Üzerinizde elbise(  üzerinde kimya ve matematik formulü  olabileceğini atlamış  ÖSYM) 
Elinizde şeffaf su şişesi (  suya yazı  yazılınca ne yapacaklar bakalım)
sınav giriş  belgesi,  kimlikveya pasaportdan başka hiç  bir şey olmayacak.
Üzerinizde metal hiç  bir şey olmayacak…

Sınava girmeden binbir sıkıntıya sokulan adaylara şimdiden başarılar dilerim.

Hüseyin DUMRU