Forum Kuralları 13 Yıl önce (31 Ekim 2010 00:25)

1-Foruma mesaj yazarken TÜRKÇE’mizi düzgün ve anlaşılabilir şekilde kullanmaya özen gösteriniz.  Zorunlu olmadıkça Türkçe dışında yazılan mesajlar silinir ve şahıslara gereken yaptırım uygulanır.  Ayrıca mesaj ve başlıkların tamamının veya bir kısmının büyük harflerle yazılması  yasaktır.

2-Foruma gönderilen uygunsuz mesajlar her ne kadar yönetim tarafından silinecek olsalar dahi tüm mesajlar kontrol edilemeyebilmektedir.  Forumlara gönderilen her mesaj gönderenin sorumluluğu altındadır.  Forumlara gönderilen her mesaj,  onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup,  kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler,  adminler ya da webmasterlar kullanıcı  mesajlarının içeriğinden dolayı  sorumlu tutulamazlar.  Bu mesajlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.  Mesajı  gönderenin IP bilgileri kaydedilir ve gerektiğinde yasal mercilere bildirilir.

3-Forumlarımızda,  alaycı,  aşağılayıcı,  başkalarını  küçümseyen,  huzursuzluk çıkartmaya yönelik,yöneticilere veya kullanıcılara saygısızlık içeren,  müstehcen,  kaba,  iftira niteliğinde,  nefret dolu,  tehdit edici,  telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin yasa dışı  kopyaları  (MP3,  DivX vs.)  ,  warez,  crack,  şifre kırma,  hack ve hile kullanımıyla ilgili,  Türkiye Cumhuriyeti yasalarına,  uluslararası  kanun,  tüzük veya anlaşmalara,  ülkemiz çıkarlarına,  kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı,  din,  dil,  ırk,  cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları  destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek,  linkler vermek ve tartışmaları  amacının dışına ve diğer kullanıcıları  rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

4-Foruma yazdığınız mesajlarınız yöneticilerimiz tarafından gerekli görüldüğü  takdirde silinebilir,  taşınabilir,  değiştirilebilir veya kilitli hale getirilebilir.  Yanlış  anlama sebebiyle bu tür bir olayla karşılaştığınızı  düşünüyorsanız bilgi@bozkir.net adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5-Forumlarda iki farklı  takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır.  Tek bir hesap ile girmeniz,  dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir.  Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları  kapatılabilir.

6-Forumları  kullanırken konuları,  ait oldukları  başlıklar altına açmanızı  rica ederiz.  Gereksiz başlıklar açmamaya,  aynı  veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını  ‘Arama’  fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı  açmaya,  gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç  içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. 
Gereksiz ve flood niteliği taşıyan ,  konuyu dağıtan ve ortamı  seviyesizleştiren mesajlar kullanıcı  bilgilendirilmeksizin yöneticilerimiz tarafından silinecektir.  Ayrıca sadece mesaj atmış  olmak için mesaj yazmamalısınız.  Sadece gülücük içeren mesajlar,  “+1”  gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak tolerans tanımamaktayız.

7-Forumumuzdaki hak kısıtlamaları  yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı  bu maddeleri kabul etmiş  sayılır.

8-Forumumuza attığınız mesajların ,  üyelik iptali,  cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı  değil yöneticiler karar verir.  Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir,  tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş  sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir.  Lütfen mesajlarınızı  buna göre foruma gönderiniz.  Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı  kabul ettiğinizi varsayarlar.

9-Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları  tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir.  Bu gibi davranışlardan dolayı  forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir. 

10-Mesajlarınızda veya Özel Mesaj bölümünde doğrudan veya dolaylı  olarak reklam yapmak yasaktır. 

Forumlarda reklam içerikli site tanıtımı  yapmak yasaklanmıştır.  Site tanıtımı  için bundan böyle sadece Linkler bölümü  kullanılacaktır.  Sitemizde sitesinin linkinin olmasını  isteyen webmasterler Link Ekle bölümünden başvuru yapacak ,  uygun görüldüğü  takdirde sitemize eklenecektir.

11-Forum konu başlıklarında ve mesajlarda Türkçe’mizi bozacak şekilde büyük harflerle,  büyük küçük harf kombinasyonunda mesaj yazmayınız.  Kasi takdirde mesajınız silinebilir.

12-Forumda siyasi nitelik taşıyan mesajlar yazmak yasaktır.  Siyasi içerikli mesajlar üyeler arası  huzursuzluğa ve gereksiz tartışmalara yol açmaktadır.

-Forum Kurallarının aksine harekette ısrar eden üyelerin siteye erişimi durdurulacaktır.