Beklenen Kar yağdı.

(2564 kez okundu)
mehmet Mehmet Kocak
51 Mesaj
Yönetici
Beklenen Kar yağdı. 13 Yıl önce (11 Aralık 2010 09:29)

Uzun süredir ha yağdı  ha yağacak denilen Kar yağışı  İlçemiz Bozkır’da da yağmaya başladı.  Gece araçlarının üstünü  hafif bir şekilde ağartan kar yağışı  sabah 7,30 civarında yoğunluğunu artırarak,  Bozkır’ı  beyaz gelinlik ile çepeçevre sardı.

Sırıstat Haber Merkezi:  Yakup ÇETİN


En son 11 Aralık 2010 10:18 tarihinde mehmet tarafından düzenlendi.
menzilli Ayşe Gür
20 Mesaj
Üye
Cvp:Beklenen Kar yağdı. 13 Yıl önce (14 Aralık 2010 21:23)

Aynı  gün İstanbul’alada kar atıştırdı...Daha karı  görür görmez BOZKIR’ımdaki kışlar geldi hayalime…İnanın uzun zamandır öyle aglamamıştım…Ne çok özledim ne çok özlemişim oraların kışını..Yazda geliyoruz ama uzun zamandır kışını  göremedim torosların..Rahmetli babacıgım geldi camdan atıştıran karları  görünce aklıma..Evimizin sıcaklıgı  sobamızın kokusu geldi buram buram..Aileme hasretim o kadar coştuki durduramadım akan gözyaşlarımı..Evimizin hemen iki adım önündeki ak yokuştan kayan arabaları  görür gibi oldum..bizden kül isterlerdi tekerlerin altına koymak için…Annecigimin soba üstünde pişirdigi bugdaylar geldi aklıma..mısırlar geldi….......tarhana çorbasının kokusu geldi burnuma…kız kardeşlerimle sabaha kadar yaptıgımız sohbetler   doyamadıgım BOZKIR’ım geldi işte…....Akşam üstü  bozkırı  kaplayan sisler ezan seslerine karışırdı....akşamın ışıkları  ışıl ışıl parlardı  bizim evden bakınca…..bazen kesilen elektirik bizim perdeleri sıyırıp cam önündeki divana   oturmamızı  saglardı...ayın ışıgı  karın beyazlıgına eşlik ederdi…..sobamızın üzerinde bir cızlayan çaydanlık olurdu her zaman….Babacıgımın hayat hikayelrini   dinlerdik bazen…
Sabahları  dondurucu bir ayaz olurdu…bazen buz tutardı  yolları....çam agaçları  karlarla süslence muhteşem bir görünüm olurdu toroslarda….sobalardan çıkan dumanlar hangi komşumuz uyanmışda soba yakmış  bildirirdi sanki….
AHHHH…BOZKIRDA BİR KIŞ  DAHA…..Belki çok zor…Ama isterim ki bir   kar yagışı  daha izlemek…doyasıya içime çekmek kışın havasını......
ve BOZKIR’ım sana geldim diyebilmek bir karlı  kış  sabahında…..................................................TÜM BOZKIR’A BOZKIR’LIYA SELAM OLSUN MENZİL’LİDEN….

AliRizaOzaslan Ali rıza Özaslan
77 Mesaj
Üye
Cvp:Beklenen Kar yağdı. 13 Yıl önce (15 Aralık 2010 20:18)

Teşekkürler Ayşe kardeş,ancak bu kadar güzel anlatılır,Bozkırlının dilinden Bozkırın kışları.

Sevgili ziyaretçimiz
Bu konuya mesaj yazabilmek için giriş yapmalısınız. Sitemize üye değilseniz hızlı bir şekilde üye olabilirsiniz. Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter