TBMM Genel Sekreterliği'ne Ali Osman KOCA atandı

TBMM Genel Sekreterliğine Ali Osman KOCA atandı


Milletvekili adayı olmak için emekli olan Rauf BOZKURT'tan boşalan TBMM Genel Sekreterliğine, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Osman KOCA atandı.(Detaylı bilgi haberin devamında)Aslen Bozkır Dere Kasabasından olan Hemşehrimiz Ali Osman KOCA 1958'de Konya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevinde bulundu. Mülkiye Başmüfettişliği de yapan KOCA, Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinin ardından 5 yıldır Meclis Genel Sekreter Yardımcılığı yapıyordu. Hemşehrimiz Ali Osman KOCA'ya 'ya yeni görevinde başarılar diler, sağlık ve mutluluk dileklerimizi iletiriz.Milletvekili adayı olmak için emekli olan Rauf BOZKURT'tan boşalan TBMM Genel Sekreterliğine, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Osman KOCA atandı.
Düzenlenen devir-teslim töreninde konuşan BOZKURT, 38 yıl görev yaptığı TBMM'den çok güzel anılarla ayrıldığını ve Ali Osman KOCA'nın, bu görevi layığıyla yapacağına inandığını belirtti.
Yıllarca görev yaptığı TBMM çatısı altında hiçbir zaman hukuktan ayrılmadığını belirten BOZKURT, TBMM Başkanı Bülent ARINÇ ve mesai arkadaşlarına teşekkür etti.
Ali Osman KOCA da 4 yılı aşkın süredir BOZKURT ile beraber çalıştığını ve bugün "büyük ustadan" görevi devraldığını söyledi.
TBMM Genel Sekreterliğine atanması nedeniyle ARINÇ'a teşekkür eden KOCA, "Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da demokratik, laik, sosyal, hukuk devletinin arkasında olacağımı ve TBMM'nin saygınlığının ve başarısının devamı için elimden geleni yapacağımı tekrar beyan ediyorum" dedi.
Ali Osman KOCA, BOZKURT'a, TBMM Başkanı Bülent ARINÇ imzalı teşekkür beratı ve plaket sundu.
Rauf BOZKURT da TBMM'nin sembolik altın anahtarını ve Genel Sekreterlik mührünü, Ali Osman KOCA'ya teslim etti.
*Bu haber 09 Mayıs 2007 tarihli Milliyet Gazetesi'nden alınmıştır.
13 Mayıs 2007 Bozkır Haberleri 3612 Okunma
Yorumlar

aliulvi aliulvi
2007-05-13 22:11:20

Bozkır’ı  şimdiye kadar başarı  ile temsil etmiş  olan Saygıdeğer Hemşehrimiz Ali Osman KOCA Beyefendi’ye T.B.M.M.  Genel Sekreterliği görevinde üstün başarılar diliyor,  saygılarımı  sunuyorum.
Ali Ulvi ÜLKER
Araştırmacı-Yazar

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter