Son Burslar Dağıtıldı Mezuniyet Günü Kutlandı

Son Burslar Dağıtıldı Mezuniyet Günü Kutlandı

İstanbul’da Faaliyet gösteren Bozkırlılar Vakfı iki ay da bir düzenlediği burs dağıtım programına devam etti.


Vakıf merkezinde  Mayıs-Haziran Ayı burs dağıtım töreninde kısa bir konuşma yapan Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil BİLGİN, eğitimi öncelikli bir mesele olarak gördüklerini belirterek, “2011 yılında her ay 242 öğrencimize burs veriyoruz.

İmkanlarımız ölçüsünde burs hizmetine ara vermeden devam etmek istiyoruz. Öğrencilerimizden tek beklentimiz, derslerine çalışmaları, kendilerini yetiştirmeleri, çevrelerine, ülkelerine hayırlı birer insan olmalarıdır.” dedi.

Konuk konuşmacı olarak katılan hemşehrimiz  Ahırlılı Avukat  Durali DOĞAN yaptığı mülakatta geçmiş özel hayatından ilginç anekdotlar aktararak en ağır, en zor şartlarda mutlaka bir çıkar yol olduğunu insan aklının düşünme kabiliyetiyle bu çıkar yolu bulmaya elverişli olduğunu öğrencilerimize ve vakıf yönetimine anlatmaya çalıştı. Öğrencilerimiz ve vakıf yönetimi, maddi olarak en zor şartları yaşadıktan sonra üç tane üniversite bitiren, yaklaşık 102 yaşında, satranç ve judo uzmanı konuşmacının anılarını ve tavsiyelerini ibretle ve hayretle dinlediler.

Daha sonra plaket dağıtım törenine geçildi mezun öğrenciler adına İstanbul ilahiyattan mezun Ubeydullah  Taş konuşma yaptı plaketler ve burslar dağıtılarak program sona erdi.

 

06 Haziran 2011 Kültürel 3015 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter