Sakal-ı Şerif Ziyaret Edildi

Sakal-ı Şerif Ziyaret Edildi


Bozkır'da Kadir Gecesi münasebetiyle ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı.

Kadir Gecesi nedeniyle Merkez Camii'nde ziyarete açılan Hz. Muhammed'in (sav) Sakal-ı Şerifi'ni ziyaret edip görmek isteyen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Teravih namazının kılınmasından sonra örtüye sarılı küçük cam kavanozda bulunan Sakal-ı Şerif, camii imamı Kadir Özdemir tarafından dualar okunarak açıldıktan sonra ziyaretçilere gösterildi. Türkiye genelinde bin 830 civarında bulunan Sakal-ı Şeriflerden bir tanesi de ilçemizde bulunuyor.

Kadir Gecesi nedeniyle Bozkır'da camiler doldu taştı. Binlerce vatandaş mübarek gecede ibadet için Merkez Camii'ye akın etti. Teravih namazının ardında dualar eden vatandaşlar, Hz. Muhammet'in Sakal-ı Şerif'i görmek için sıraya girdi. Ziyarete gelen onlarca kişi olmasına rağmen ziyaretin düzgün bir şekilde olması ve herhangi bir izdihamın olmaması dikkat çekti. Öncelikle camii içerisinde ki erkeklerin ziyareti gerçekleştirmesinin ardından çeşitli camilerden gelerek dışarıda sıra oluşturan erkekler camiye alındı. Erkeklerin ziyaretinin ardından kadınlar Sakal-ı Şerifi ziyaret ettiler. Ziyaret gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.Fotoğraflar
26 Eylül 2008 Diğer 2701 Okunma
Yorumlar

AliRizaOzaslan AliRizaOzaslan
2008-09-28 15:20:41

yıllar önce bu çoşkuyu yaşamıştım Bozgır’ımda…

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter