Özel Eğitim Sınıfında Karne Sevinci

Özel Eğitim Sınıfında Karne Sevinci


Özel Eğitim Sınıfında Karne Heyecanı Bir Başkaydı

2005 yılında açılan sınıfta eğitim gören öğrenciler öğretmenlerinden karnelerini aldı.  Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler sıralarında karnelerini inceledi. Sıra üzerinde karnesindeki notları inceleyen Bedrettin Akgül isimli öğrenci, notlarıyla ilgili ayrıntıları öğretmenine sorarak bilgi aldı.

Üç yıl önce kadrosunun tamamlanmasıyla tam anlamıyla eğitime başlayan sınıfta 10 öğrenci eğitim görürken bu öğrencilerden yedi tanesi okuma yazma öğrendi. Üç tanesi ise sınıfa bu yıl dahil oldukları için A grubunda yer alıyor. İlçemiz Milli Eğitim Müdür  vekili Erdoğan Dinç, Özel Eğitim sınıfının ilçede bir tane olduğunu söylerken, buradaki yedi öğrencinin bu sınıf açılmadan önce normal sınıflarda eğitim gördüğünü belirtti. Dinç ‘’Özel Eğitim Sınıfının açılmasıyla ve kadromuzun tamamlanmasıyla birlikte bu sınıfa dâhil olan öğrencilerde büyük gelişmeler oldu. Normal sınıflarda uzun süre kalem tutamayan öğrenciler burada iki yıl içerisinde okuma yazma öğrenerek, matematik becerileri edindi ve 4 basamaklı sayıları toplar hale geldi. Öğrencileri bu seviyeye getirerek onlara karne heyecanını yaşatan öğretmenlere teşekkür ediyorum’’ dedi. 

(Mehmet Akbaş – Cihan)-Bozkır Gündem Gazetesi

17 Haziran 2009 Diğer 3794 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter