Mehmet Öz haklı çıktı

Mehmet Öz haklı çıktı

Mehmet Öz haklı çıktı


Televizyondaki programında bazı ürünlerdeki arsenik seviyesinin yüksek olduğunu iddia eden Dr. Öz’ü, ABD’de yayınlanan güvenilir aylık tüketici dergisi Consumer Report (Tüketici Raporu) doğruladı.
 
 
ABD’de bazı meyve suları, içme suyu ve yenilenen içerikleriyle popüler çocuk içeceklerinde arsenik oranının öngörülebilen sınırları aştığı açıklandı. Consumer Report (Tüketici Raporu) Dergisi’nin Ocak 2012 sayısında yer alacak makalede; 88 örnek üzerinde yapılan analizde, 5 elma ve 4 üzüm suyunda yasal sınırları aşan arsenik tespit edildiği bildiriliyor.
 
Raporda, içme suyu için standartların belirlendiği, ancak meyve suları ve diğer içecekler için böyle bir durumun söz konusu olmadığı ifade ediliyor. Çocukların beslenmesinde temel dayanak olan meyve sularının arsenikle birleşmesi halinde, savunmasız bünyelerde bazı kanser türlerinin oluşabileceği belirtiliyor.
 
YÜKSEK SEVİYEDE ÖLDÜRÜYOR
Toprak, su ve havada doğal olarak bulunan arsenik, yüksek düzeyde solunursa boğazı ve akciğeri tahriş edebiliyor. Arseniğe düşük seviyede maruz kalmak ise bulantı, kurma ve deri renginde solmaya neden oluyor. Çok yüksek seviyelerde ise ölüme yol açıyor.

Habertürk

 
01 Aralık 2011 Diğer 3267 Okunma
Yorumlar

ubeyit sarı ubeyit sarı
2011-12-17 11:39:13

Sitenizi beğeniyorum,  aşırılıktan uzak vakur ve   herkese hitap edebilen bir   ekibinizle birlikte hizmetlerinizin devamını  dilerim..  Başarılar ..Her güzellikler BOZKIR’IMIZ için…

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter