Marmara Depremi'nin 8. yılı

Marmara Depreminin 8. yılı


Marmara Depremi’nin üzerinden geçen 8 yıllık süre, yaşadığımız acıların bıraktığı izleri silmedi, silemeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanılan en büyük doğal afetlerden biri olan Marmara Depremi"nin üzerinden geçen 8 yıllık süre, yaşadığımız acıların bıraktığı izleri silmedi, silemeyecek.

Afette kaybettiğimiz yakınlarımızın anılarını ve sevgilerini özlemle kalbimizde yaşatırken, bugün elimizden onlara için rahmet dilemekten başka bir şey gelmiyor.

Yaşadığımız 17 Ağustos Marmara Depremi, bizlere deprem kuşağında olduğumuzu, onunla yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini göstermiştir. En büyük acı gerçek ise, depremin değil, sağlıksız yapıların, kaçak inşaatların, yanlış zeminlere ve fay hatları üzerine kurulan binaların can kaybına yol açtığı gerçeğidir.

Bugün hepimizin acıları ve anıları yeniden tazelenecek, o günler gözümüzde canlanacaktır. O acı dolu günlerdeki anıları düşünürken, ödediğimiz bedelin büyüklüğünün, deprem konusundaki cehaletimizden kaynaklandığını unutmamamız gerekir. Eğer deprem konusunda bilgili ve bilinçli bir şekilde önlemimizi almış olsaydık, yaşadığımız acının bedeli bu kadar ağır olmayacaktı.

Bugün, kaybettiklerimiz için elimizden dua etmekten başka bir şey gelmese de, çocuklarımız, torunlarımız ve bu ülkeyi miras bırakacağımız gençler için bir şeyler yapmak elimizdedir. Alacağımız önlemler, yapacağımız bilgilendirme çalışmaları, gelecekte yaşanacak bu gibi afetlerde can ve mal kaybını en aza indirecek, aynı acıların yaşanmasını önleyecektir.

Aynı acıların yeniden yaşanmaması ümidiyle, 17 Ağustos Marmara Depremi"ne verdiğimiz bütün şehitlerimize Allah"tan rahmet dileriz.
www.bozkir.net Yönetimi

Not: Metin ozurlulergazetesi.com internet sitesinden alınmıştır.
17 Ağustos 2007 Bozkır Haberleri 36476 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter