Konsiad Basın Açıklaması

Konsiad Basın Açıklaması

Konsiad Basın Açıklaması


İstanbul’da kurulmuş olan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 11 Mayıs 2011 Çarşamba günü akşam 20.00’de düzenlediği “Konyalılar Buluşuyor” isimli Gece kalabalık ve seçkin davetlilerin hazır bulunduğu İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Nikâh Sarayı’nda yapıldı. “Konyalılar Buluşuyor Gecesi”nde Konyalıları Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer DİNÇER yalnız bırakmadılar.

Geceye ayrıca; Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU, Başakşehir Kaymakamı Cevdet CAN, Küçükçekmece Başkan Yardımcısı Ramazan ÇETİNKAYA, Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem ESEN, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim BAŞ, Prof. Dr. Yüksel ÇAVUŞOĞLU, Akım Metal Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf BÖĞET, Konyalılar Vakfı Başkanı Oktay ÖZAYDINLI, Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil BİLGİN, Bozkırlılar Dernek Başkanı Ahmet AYYILDIZ, Bozkır Bağyurdu Vakıf Başkanı Kemal ÇELİK, Karaman Vakfı Başkanı Suat SÖZER, Doğanbey Vakfı Başkanı Hasan OCAKLI, Taşkentliler Dernek Başkanı Özgür Vedat BARIŞ, Yeşil Ereğli Dernek Başkanı Ömer ÖZTÜRK, Ilgınlar Dernek Başkanı Mehmet YILMAZ, Karaman Ayrancılılar Dernek Başkanı Hüseyin UYANIK, İhsander Yönetim Kurulu Üyesi Rahmani TAŞ, Halkapınarlılar Dernek Başkanı Kadir ÖZKAYA, Kutören Derneği Başkanı Özkan BAYRAM, Hadimliler Derneği Başkanı Abdullah BALON, Beyhuder Derneği Başkanı Dr. Mehmet EKER, Karapınarlılar Dernek Başkanı Bahri ÖZDİNÇ, Kadınhanlılar Derneği Başkanı Bayram ABAOĞLU, Seydişehirliler Derneği Başkanı Hüseyin KURT ve kasab/köy dernek ve vakıf Başkanları katılmışlardır.

“Konyalılar Buluşuyor Gecesi”nde bir selamlama konuşması yapan KONSİAD Başkanı Abdullah BAŞCI; “2008 yılında kurdukları KONSİAD’ın giderek büyüdüğünü, İstanbul’da bütün Konyalıları bir araya getirmeye çalıştığını belirterek, katılımlarından ötürü aslen Konyalı olan Bakanlarımıza teşekkür etti.” Kürsüye davet edilen Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU; “Kendilerini Konyalı hemşehrileri ile buluşturan KONSİAD yönetimine teşekkür ederek, iş adamlarının Konya İlçelerinin her platformda birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini” vurguladı. Daha sonra kürsüye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer DİNÇER konuşmasında; “Hemşehrilik bilincini ve İstanbul’da yaşayan altı yüz bin Konyalının artık her alanda mücadelesine şahit olduğunu ve birlikteliğini vurgulayarak, Konya etiketli Vakıf ve Derneklerin bu birliktelikteki katkısını unutmamak gerektiğini” konuşmasına ekledi.

Konuşmalarını müteakiben Konyamızın meşhur etli bulgur pilavı misafirlere ikram edildi. Çok sayıda mahalli ve ulusal basın mensubunun izlediği gecede, KONSİAD’a çok sayıda üye kaydı yapılırken, KONSİAD Başkanı Abdullah BAŞCI, Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer DİNÇER ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU’na KONSİAD rozeti taktı.

Mehmet AKAY KONSİAD

Yönetim Kurulu adına

 

19 Mayıs 2011 Kültürel 2808 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter