Koçaşlılar Şenlikte bir araya geldi.

Koçaşlılar Şenlikte bir araya geldi.

Bozkır Koçaşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Koçaş Köyünde geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği 2. Bahar Şenlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl’da çok güzel etkinliklere sahne oldu.


Bozkır Koçaşılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğin güzel bir Bahar Şenliği Programı hazırladığı etkinliklerde sırasıyla Bozkır Yazdamı Ekibi, İlahi ve Semazen Grubu , Sihirbaz Gösterileri hediye çekilişi yapıldı. Etkinliğe Koçaş Köyünde yaşayan insanların yanı sıra çok sayıda Konya ve Türkiye’nin bir çok yerinde yaşayan Koçaşlılar bir araya gelme fırsatı buldu.

Koçaş Köyünde yapılan şenliğe PankoBirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Ak parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Sarıoğlan Belediye Başkanı Hüseyin Uyan, Bozkır Kuşca köyü Dernek Yönetimi, , Jandarma Karakol Komutanı katılarak Koçaşlıları bu özel günlerinde yalnız bırakmadı.
Şenlikte Ağa Yaşar Şimşek oldu.

Şenlikte kıran kırana geçen ağalık seçimi oldukça neşeli geçti. Bu yılki şenlik ağası Konya Koçaş’lı İş adamı Şimşek İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Şimşek yirmi milyar vererek şenlik ağası olarak seçildi. Ağalık seçimi yapıldıktan sonra ağalık devir teslim töreni gerçekleşti.
Şenliği organize eden Bozkır Koçaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Koçak şenlik hakkında bilgi verdi. 
Katılanlar çok memnun kaldıklarını iletirken böyle etkinliklerin devam etmesini istediler diyen Mehmet Koçak hemşerilerine bu programda yalnız bırakmadıkları için tek tek teşekkür etti. Koçak, Ayrıca aylardır gecesiyle gündüzüyle çalışmalarımızın yorgunluğunu bu güzel kalabalık ortam giderdi diyerek, hemşerilerinin ilgisinden oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Destekler olduğu sürece böyle etkinliklerin devam edeceğini belirten Mehmet Koçak gençlerimize örnek olacak, anı olarak hep akıllarımızda kalacak bu etkinliklerimize emeği geçen herkese ve bizlerinde misafir olarak gittiğimiz Koçaş Köyündeki şenliklerde üzerimizden ilgisini hiç eksiltmeyen değerli Koçaş’lı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz diye sözlerine ekledi.

 Genç yaşlı herkesin keyifli vakit geçirdiği şenlikte davetlilere Konya düğün pilavı ikram edildi.

03 Haziran 2011 Kültürel 4182 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter