Kapalı Halı Saha İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Kapalı Halı Saha İnşaatı Hızla Devam Ediyor


İlçemizde ki Halı Sahanın Üstü Kapanıyor

Bozkır’da büyük ekliği hissedilen kapalı halı saha için belediye tarafından hazırlanan proje faaliyete geçirilerek inşaatına başlandı. Yıllardır büyük oranda ihtiyaç duyulan kapalı halı sahayı, Bozkır Belediyesi kendi öz kaynaklarını kullanarak hayata geçiriyor. Projesi tamamlanan kapalı halı saha toplamda 850 metrekare alana sahip olan eski halı sahanın üzerine kurulacak. Halı saha üzeri çelik yapı çatı ve branda ile tamamen kapatılacak. On iki metre yükseklikte inşa edilen halı saha için toplamda 12 ton çelik kullanılacak.

Halı saha işletmesini geçtiğimiz günlerde ihale yolu ile alan İbrahim YILDIZ "Kapalı halı saha yirmi ile yirmi beş gün içerisinde tamamlanacak" diyerek geleceğe yönelik planlarını şu şekilde anlattı. "Halı sahanında içinde bulunduğu alanı spor kompleksi ve halkımızın sosyal faaliyetlerde bulunabileceği edeta bir cazibe merkezine dönüştürmeyi planlıyoruz. Halı saha çevresinde bulunan alana çocuk, parkı aile çay bahçesi, lokanta gibi bölümler açmayı düşündüğünü bu bölümlerin hem istihdama hem de bozkırın gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlayacağını gençlerin boş vakitlerini kahvehanelerde değil de spor kompleksimizde bilardo, satranç gibi oyunlar oynayarak değerlendirebilecek" dedi.

17 Haziran 2009 Diğer 3816 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter