Kandiliniz Mübarek Olsun

Kandiliniz Mübarek Olsun


Dün mübarek Üç Aylar'ın ilki olan Recep ayını karşıladık. Bu gece ise mübarek Regaip Kandili.


 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bardakoğlu, bugün Üç Aylar olarak bilinen, mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimi olarak nitelendirilen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının manevi atmosferine girildiğini bildirdi.

Bu gece ise Regaib Kandili’nin idrak edileceğini ifade eden Bardakoğlu, İslâm dininin, insanın kendisi, çevresi ve Yüce Yaratan ile ilişkilerini sağlıklı şekilde kurabilecek bir bilinç, iç barış ve öz güvene kavuşmasını gaye edindiğini, dünya ve ahiret, madde ve mana dengesi ile iman, akıl, düşünce, duygu ve bilginin ahenkli birlikteliğine büyük bir önem verdiğini vurguladı.

Regaib Kandili bizlere, nefsimizin sonu gelmez heveslerinden, tuzak ve yanıltıcı arzularından uzaklaşarak özümüze dönmemizi sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır” diyen Bardakoğlu, mesajında “Aziz milletimizin, soydaş ve dindaşlarımızın Regaib Kandili’ni tebrik ediyor ve bu gecenin; ülkemizin, İslâm aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin ve dualarının kabul edilerek arınma ve affedilmelerine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

25 Haziran 2009 Kutlama Mesajları 3329 Okunma
Yorumlar

zubeyir comlekci zubeyir comlekci
2009-06-25 11:24:44

Bütün hemşehrilerimizin mübarek üç  aylarını  ve Regaip Kandilini tebrik eder,Kandillerin gözümüzü  ve gönlümüzü  aydınlatması  dileğiyle,Peygamberimizin duasının hepimizin duası  olmasını  niyaz ederim:  “Allahım Recep ve Şaban ayını  bizim için mübarek kıl ve bizi   (sağlık ve mutlulukla)  Ramazan ayına ulaştır”.Amin.

zubeyir comlekci zubeyir comlekci
2009-08-05 09:36:26

Hemşehrilerimin Berat Kandilini tebrik eder,bu gecede bütün günahlarına Beraat kararını  alanlardan olmalarını  dilerim.

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter