Hacılar Köyü Şenliği 17 Temmuz'da

Hacılar Köyü Şenliği 17 Temmuzda

Hacılar Köyü Şenliği 17 Temmuz'da


İlçemize bağlı Hacılar Köyü  her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen bahar şenliklerinin devamı olan bu yıki şenliği  17 Temmuz  2011 Pazar günü yapılacak
 
Gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette şenlikle ilgili bilgi veren Hacılar Köyü muhtarı Durmuş Uğurlu, “yaptığımız geleneksel Hacılar Bahar Şenliliğini yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Şenliklerimize Konya’nın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki ve yurt dışındaki hemşerilerimiz de katılıyor. Burada güzel bir kardeşlik ortamı oluşuyor. Uzun süredir çeşitli nedenlerden dolayı memleketine gelemeyen, çeşitli yerlerde çalışan hemşerilerimiz, şenliğe katılarak uzun süredir görmediği eş, dost ve akrabalarını görebiliyor. Bu sayede yakınların birbirilerinden uzaklaşmaları engellenmiş oluyor” dedi. İnsanların dini günler dışında bir araya gelemediklerini söyleyen Durmuş Uğurlu, “Şenlikler, dini günler dışında insanlarımızı bir araya toplayan önemli günlerdir. Hemşerilerimiz bugünü birlik ve beraberlik içerisinde geçiriyor. İnşallah bundan sonra da şenliklerimizin devamı gelecek” ifadelerini kullandı. Hacılar köyü muhtarı Durmuş Uğurlu, ayrıca Hacılar köylü olsun olmasın, tüm Konyalıları 17 Temmuz Pazar günü yapılacak olan şenliklere katılmaya davet etti.
 
 
  
23 Haziran 2011 Kültürel 3650 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter