Fenerbahçeden Sazlı Köyüne Yardım

Fenerbahçeden Sazlı Köyüne Yardım


İlçemize bağlı Sazlı köyünde öğretmenlik yapan Abdullah AKGÜL'ün eğitim ve öğretimle ilgili ihtiyaçlar konusunda Fenerbahçe Kulübü'ne yazdığı yazıya olumlu yanıt geldi. Konya Fenerbahçeliler Derneği  Sazlı Köyü İlköğretim Okuluna  1 dizüstü bilgisayar ,  projeksiyon cihazı , perde ile 155 CD ve 40 kitaptan oluşan eğitim setini hediye etti.

Ayrıntıları haberin devamında görebilirsiniz.
Bozkır'a bağlı Sazlı köyünde bulunan 2 sınıflı küçük bir okulda görev yapan öğretmen Abdullah Akgül, imkanların son derece kısıtlı olduğu okulda eğitim ve öğretimin daha verimli yapılabilmesini sağlamak amacıyla Fenerbahçe Kulübü'ne bir mektup yazarak yardım istedi.

Bu mektubun kendilerine ulaşması üzerine Fenerbahçe yönetimi, okulla ilgili gereken desteğin verilmesi için Konya Fenerbahçeliler Derneği'ni görevlendirdi. Dernek Başkanı Bülent Kaşdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, öğretmenin özellikle istediği dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve bir perde ile 155 CD ve 40 kitaptan oluşan eğitim setini alarak Konya'ya 122 kilometre uzaklıktaki köye gitti.

Beraberinde getirdikleri eğitim öğretim malzemelerini öğretmene teslim eden Kaşdoğan, okulda ve öğretmenin kaldığı lojmanda incelemelerde bulundu.

Kaşdoğan, gelir seviyesi oldukça düşük olan Sazlı köyündeki öğrencilerin gerçekten çok zor şartlar altında eğitim-öğretim gördüğünü söyledi.

Fenerbahçe'nin sosyal sorumluluk projeleri gereği okula destekte bulunduklarını dile getiren Kaşdoğan, ''Okulun daha birçok ihtiyacı var. Öncelikle çok bakımsız durumda olan öğretmen lojmanının eksiklerini gidereceğiz. Lojman ve okul soba ile ısıtılıyor. Kışın çok sert geçtiği bu bölgede hem okulun hem de lojmanın kalorifer tesisatını 18 bin YTL'lik bir harcamayla biz yaptıracağız. Okulda öğrencilerin sobayla ısınmaları çok zor'' dedi.

Bozkır Kaymakamı Hüseyin Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Candan, desteklerinden dolayı Kaşdoğan'a ve Fenerbahçe Kulübü'ne teşekkür etti.Köyümüze yaptığı yardımlardan ve göstermiş oldukları duyarlı davranıştan dolayı başta Konya Fenerbahçeliler Derneği olmak üzere Fenerbahçe Kulübüne teşekkür ederiz.

www.bozkir.net yönetimi

kaynak:http://www.fenerbahce.com/haberler/27538.php
13 Mart 2008 Bozkır Haberleri 3557 Okunma
Yorumlar

canozcan canozcan
2008-03-17 22:23:02

Bir GALATASARAY lı  ve SAZLI’lı  olarak,FENERBAHÇE spor kulübüne derneğimiz adına,köyüm adına teşekür ederim,Demekki futbolun ve sporun güzel tarafı  hala varmış.

MUAMMER MUAMMER
2008-03-30 19:40:33

Fenerbahçe sadece spor da değil her alanda Avrupanın örnek kulübü  olmuştur

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter