Elektrik Hatlarını Yeraltına Alma Çalışmaları Devam Ediyor

Elektrik Hatlarını Yeraltına Alma Çalışmaları Devam EdiyorElektrik telleri yeraltına alınarak güvenli , arızasız ve görüntü kirliliği olmayan bir Bozkır hedefleniyor.

İlçe merkezinde elektrik tellerinin yer altına alınması çalışmaları tekrar başladı. Geçtiğimiz yıl Seydişehir yolu üzerinde ; Koçaklar Petrol ile Fazilet Ticaret arasında ve Koçaklar Petrol ile Ulu Camii (Orta Camii) arası tamamlanmış ve yeni bir görünüm kazanmıştı.

Güvenli , arızasız ve görüntü kirliliği olmayan bir Bozkır amaçladıklarını belirten MEDAŞ (Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.) Bozkır İşletme Baş Mühendisliği İşletme Şefi Murat AKMAN " İlçemiz elektrik hatlarının yer altına alınması için gerekli ödenek geçen sene sağlanmıştı ama bu ödenek her yıl taksit taksit ödeniyor. Bu yıl 200 bin YTL ödenek ile elektrik tellerini yer altına alacağız. İhaleyi kazanan OFK şirketi yeni ekibi ile hızlı bir şekilde çalışıyor. 25 Mayıs'ta işe başlayan şirket Eylül ayı ortasına kadar çalışacak. Belediye Hizmet Binası ile İlçe Tarım Müdürlüğü arasında ki Demirasaf ve İsmet İnönü Caddeleri , Belediye Hizmet Binası ile Bozkır Lisesi arasında ki cadde ve Anıt Alanı çevresi bu sene bitirilecek. " dedi.

Konuşmasının devamında elektrik hatlarının yer altına alınmasının yararlarını da anlatan AKMAN " Rüzgarlı havalarda elektrik tellerinin birbirine çarpması sonucunda yangın çıkabiliyor yada nakil hatlarında kopma meydana gelebiliyor. Bu sorunlar artık yaşanmayacak. Ayrıca yeraltına alınan elektrik hatları ve sökülen sokak lambası direklerinin yerine ise dekoratif ve daha estetik görüntüye sahip, şehrin görüntüsüne katkı sağlayacak ışıklandırma direkleri dikilecek. Tellerden kaynaklanan görüntü kirlilliği ortadan kalkacak. Geçen sene tamamlanan Ziraat Bankası çevresine bakıldığında fark anlaşılacaktır. "

İlçe merkezinde ki vatandaşlardan şikayet aldıklarını belirten Murat AKMAN " Geçtiğimiz yıl vatandaşlarımız , elektrikleri bir süreliğine kesildiği için , su şebekeleri yanlışlıkla patladığı için veya evine olan ulaşım biraz zorlaştığı için şikayetçi oldu. Bozkir.net aracılığı ile vatandaşlarımız sağduyuya ve çalışanlara yardımcı olmaya çağırıyorum. Biraz sabır sonunda daha kaliteli bir hizmet alacaklar. Vermiş olduğumuz geçici rahatsızlıktan özür dileriz. " dedi.

Bu yıl içinde yaptıkları hizmetlere de değinen AKMAN " Elektrik bakım ve onarımı işi DUTAŞ Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketine verildi. Aynı zamanda Ahırlı ve Yalıhüyük ilçeleri de bu şirketin yükümlülüğünde. Şu ana kadar 3 ilçede ki bütün kasabaların elektrik bakımları yapıldı. Köylerin ise yaklaşık %90 ı bitti. Kısa süre içinde kalan köylerin de bakımı yapılacaktır. Ayrıca ödenek gelmesi halinde elektrik tellerini yer altına almaya devam edeceğiz. " dedi.

03 Haziran 2008 Diğer 3069 Okunma
Yorumlar

cereyanci cereyanci
2008-06-04 17:43:48

işde yenılık değişiklik

mehmetkeles mehmetkeles
2008-06-26 19:33:48

Mükemmel gelişme..hizmet verenlere saygı  duyarım…

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter