Durmuş Ali Kandak Reklamı Anlattı

Durmuş Ali Kandak Reklamı Anlattı

Reklam Topluluğu her hafta gerçekleştirdiği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.


Bu haftaki etkinliğin ikinci konuğu; Konya’nın en büyük markalarından birisi olan Ova Süt Perakende Satış ve Bayiler Müdürü ve aslen Bozkırlı olan hemşehrimiz Durmuş Ali Kandak oldu.

Reklam Topluluğu etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Her hafta farklı konularıyla Konya reklam sektörünün önde gelen isimlerini iletişim öğrencileriyle buluşturmayı kendine misyon edinen Reklam Topluluğu bu hafta Ova Süt Perakende Satış ve Bayiler Müdürü olan hemşehrimiz Durmuş Ali Kandak’ı konuk etti.

Yoğun katılımın olduğu etkinlikte eğlenceli anlar yaşandı. Reklam kampanyası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususların konuşulduğu söyleşi öğrencilerin sorularıyla devam etti. Reklam kampanyaları hazırlanırken hedef kitleyi doğru analiz etmenin önemine değinen Durmuş Ali Kandak konuşmasına şöyle devam etti: " Reklamdan istediğiniz geri dönüşümü alabilmeniz için çıkartılan işlerin yaratıcı olması yadsınamaz bir gerçek. Ama istediğimiz gibi bir işin çıkması için stratejinin doğru bir yere oturtulması gerekiyor. Çünkü yaratıcı işlere giden süreç stratejiyle başlıyor. Tabi bunun için öncelikle firmaların reklam ajansından tam olarak nasıl bir iş istediklerini net olarak belirtmeleri gerekiyor. Biz Ova Süt olarak daha iyi reklam kampanyaları yapabilmek için reklamları yöneten birimimizde yeniden yapılanmaya gidiyoruz. Bundan sonraki süreçte hedef kitlemizle daha çok iletişime geçeceğiz” dedi.

Konya Reklamcılar Derneği Başkanı, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Anabilim Dalı Başkanı ve Reklam Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş ise “Reklam sektöründe yer almak isteyen öğrencilerimiz için çok farklı ve verimli bir söyleşi oldu. Öğrenciler burada edindikleri bilgiler ile sektörü daha yakından tanıyorlar. Böylece sektörün de kendilerinden neler beklediğini görme fırsatı yakalıyorlar” şeklinde konuştu.

Reklam Topluluğu yöneticileri ise “Ova Süt, Konya’nın hatta Türkiye’nin en büyük şirketlerinden bir tanesi. Ova Süt gibi büyük bir marka ile reklam konuşmak bizim için çok büyük keyifti” diyerek konuklarına teşekkür ettiler.

Ova Süt Perakende Satış ve Bayiler Müdürü hemşehrimiz Durmuş Ali Kandak söyleşinin ardından Reklam Topluluğu'nun uygulama birimini gezdi.

(Bu haber; http://www.konajans.com sitesinden alınarak yapılmıştır.)

13 Mart 2011 Kategori Yok 2805 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter