Çağlayan Bozkır'a Bağlanacak Mı ?

Çağlayan Bozkıra Bağlanacak Mı ?


Yapılan oylamada Bozkır'a başlanmasına karar verilen Çağlayan oylamanın iptal olması nedeniyle belirsizliğini koruyor.

ilçemize bağlı Çağlayan Belediyesi meclis üyeleri, Çağlayan Kasabasının nüfusunun 2000’in altında olmasından dolayı Bozkır’a mahalle olarak katılma kararı alarak Bozkır Belediyesine başvurdular. Bozkır Belediyesi Meclis üyeleri Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif Ülker’in başkanlığında 08/09/2008 Pazartesi günü toplanarak Bozkır’a bağlı Çağlayan Kasabasının Bozkır’a mahalle olarak katılma kararı görüşülmüş ve yapılan gizli oylamada 7 kabul 5 red oyu çıkmıştı.

Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif ÜLKER 12/09/2008 Cuma günü meclis üyelerine gönderdiği dilekçede oylamada usul hatasının olduğunu belirterek oylamanın yeniden yapılması yönünde çağrıda bulundu. Belediye Başkanı Ülker Meclis üyelerine gönderdiği yazıda; “Belediye Meclisi’nin 08/09/2008 Pazartesi günü yapılan Eylül ayı olağan toplantısında, 8. Gündem maddesi olarak görüşülen Meclis kararında, 5393 sayılı yasanın 22. Maddesinin 5. Fıkrası ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 13. Maddesinin (a) bendi gereğince gizli oylamanın kabul-ret-çekimser olarak yapılması gerekirken sehven üyelerimize çekimser oy pusulasının verilmediği görüldüğünden oylamanın iptali gerekmektedir.
5393 sayılı yasanın 23. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince meclis gündem maddesini tekrar görüşülmek üzere Meclis Başkanlığına iade edilmiştir
” denilmektedir.

Belediyeler arasında ki birleşme süresinin 22 Eylül de bitiyor olması ve Bozkır Belediye Meclisinin aylık olağan toplantısının her ayın ilk Perşembe günü yapılması ayrıca Bozkır Belediye Başkanı tarafından olağanüstü toplantı talebi gelmemesi nedeniyle Çağlayan kasabasının mahalle olarak kabul edilmesi kararı gayri resmi olarak askıya alınmış oldu. Ayrıca öğrenilen bilgilere göre Bozkır Belediye Meclisinin şimdiye kadar yaptığı gizli yada açık oylamalarda çekimser oy pusulasının bulunmamasına rağmen kararlar alınmış ve hiç bir karar iptal olmamıştır.

Oylamanın iptali sonrasında Ülker’in Çağlayan Belediyesini istemediğini çünkü yaklaşan yerel seçimlerde Çağlayanlı bir adayın kendi kasabasının oyları ve Bozkırda yaşayan Çağlayanlıların oylarını alarak başkan olmasına kesin gözüyle baktığı yönünde söylentiler çıkarken bazı meclis üyelerinin girişimleri neticesinde beklenen karar 12 Eylül Cuma günü geldi. Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif ÜLKER’in meclisi olağan üstü toplama kararı aldığı ve meclis üyelerine çağrıda bulunduğu öğrenildi. ÜLKER’in gönderdiği yazıda “5393 sayılı yasanın 20. Maddesi gereğince, 18/09/2008 günü saat 14.00’da yapılacak olan Eylül ayı OLAĞANÜSTÜ Meclis Toplantısı Başkanlık odasında yapılacaktır.
Toplantı ile ilgili gündem aşağıya çıkarılmış olup, belirtilen gün ve saatte toplantı salonunda hazır bulunmanız hususunda gereğini rica ederim
” diyerek meclis üylerini toplantıya çağırıyor.
Öte yandan toplantıda görüşülecek maddeler ise Çağlayan Belediyesinin Bozkır’a  mahalle olarak katılma talebinin görüşülmesi ve Dereköy Belediyesinin Protokolünün görüşülmesi.

14 Eylül 2008 Diğer 3100 Okunma
Yorumlar

MUAMMER MUAMMER
2008-09-14 12:50:59

Bozkır iki dağ  arasına sıkışıpp   kaldı  açılaca yönü  kalmadı  tek yön akçapınar veya çat tarafı  kaldı  akçapınar başlanmayı  istemiyor çağlayan istekli inşallah başlanır

mehmetkeles mehmetkeles
2008-09-19 17:06:21

Geçmişte BOZKIR’ı  zayıflattılar.çevredeki belediyeleri ilçe yaptılar….kaybeden Bozkır oldu.Çağlayan güç  katar…inşallah başlanır.

mehmetbasaran mehmetbasaran
2008-09-20 15:06:29

bağlanmamış  ama kaybeden bozkır ve bozkırlı  olur hayırlısı

zaman zaman
2008-09-21 11:30:33

[b]  valla kim ne derse desin gidipde s.şehire başlanacak hali yok ya yine bozkıra bağlanacak

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter