Bağyurdu Köyü Piknik Şöleni

Bağyurdu Köyü Piknik Şöleni


Bozkır'ın köyleri arasında en mamur köylerden birisi olan Bağyurdu Köyü piknik şöleninde buluştu. Bağyurdu Köyü Vakfı , hayırsever iş adamları , Bağyurdu Köyü Muhtarlığı ve Bağyurdu köyüne gönül vermiş kişilerin desteği ile 26 Ağustos Pazar günü 4. kez yapılan piknik şölenine katılım fazlaydı.
Bozkır'ın köyleri arasında en mamur köylerden birisi olan Bağyurdu Köyü piknik şöleninde buluştu. Bağyurdu Köyü Vakfı , hayırsever iş adamları , Bağyurdu Köyü Muhtarlığı ve Bağyurdu köyüne gönül vermiş kişilerin desteği ile 26 Ağustos Pazar günü 4. kez yapılan piknik şölenine katılım fazlaydı.

Bağyurdu köyü piknik şölenine özellikle İstanbuldan katılım oldukça fazlaydı. Ünlü İşadamı, Sinema Filmi Yapımcısı ve Yönetmeni Mehmet TANRISEVER , Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif ÜLKER , Bozkırlılar Derneği Başkanı Lokman CİĞERCİ , Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil BİLGİN , İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun değişik şehirlerinde yaşayan Bağyurdulu İşadamları , Bozkırda ve Bağyurdunda yaşayan Bağyurdulular , Çevre köy , kasaba ve Bozkır merkezden misafirler pikniğe katıldılar.

Yapılan konuşmalarda Bağyurdunun gelişmesi için yapılması gerekenler , geleceğe dair planlar ve piknik hazırlıklarından bahsedildi. Konuşmaların ardından Yavuz ERKAN tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve ardından topluca öğle namazı kılındı. Namaz öncesinde ise yaşanan kuraklıklar sebebi ile yağmur duası yapıldı. Namazın hemen arkasından pikniğe katılanlara meşhur Bozkır Etli Pilavı ikram edildi. Pilav sonrası hareketli türkülerle çoşan piknik severler sahneyi boş bırakmadılar. Köy sorunlarına her zaman çözüm arayan ve yine köyün içine kilitli taş konusunu çözmek için köylülere seslenen Ramazan IMIK'ın başlattığı yardım çağrısına Ali Rıza TANRISEVER de katıldı ve köyün ileri gelenlerinden maddi destek sağlandı.

Kilitli taş için gereken para toplandıktan saniyeler sonra şiddetli dolu ve sağanak yağmur başladı. Piknikçiler etraftaki çadırların altına ve arabalarına saklanırlarken üzüntü ve sevinci bir arada yaşadılar. Pikniğin tadını alamadıkları için üzüntülü olan yalnız kuraklığa bir nebze olsun engel olacak olan yağmura sevinen Bağyurdulular yağmurun hızını kesmesi ile sahneyi çekiliş sonuçları ile doldurdu. Yapılan çekiliş ile çamaşır makinesi , televizyon ve bir çok çelik mutfak eşyası pikniğe gelenlere hediye edildi. Çekilişin bitmesinden saniyeler sonra başlayan sağanak yağmur pikniğin bittiğinin habercisiydi. Yağan yağmura rağmen evlerine mutlu olarak dönen katılımcılar pikniğe doyamadıklarını belirttiler. Piknik komitesindeki görevliler ise aşırı yağmur nedeni ile pikniği bitirmek zorunda kaldıklarını ve hazırladıkları programın yarım kaldığını belirttiler.
Fotoğraflar
20 Ağustos 2007 Kültürel 9833 Okunma
Yorumlar

ramazan_imik ramazan_imik
2007-08-23 14:14:10

Pikniğimize herkesi bekliyoruz.

veysell veysell
2007-09-16 12:58:58

ben şuan askerdeyim şölen oldugundada askerdeydim bu şölenie katılamamıştım ama sizin sayenizde gördüm gerçekten her şeyi bütün dogallıgıyla görünüyor mükenmel olmuş

ramazan_imik ramazan_imik
2008-01-31 18:47:01

çokgüzel

Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter