Ağaç Dede Yine Köy Yollarında

Ağaç Dede Yine Köy Yollarında

Her yıl ağaç dikimi konusunda çalışmalar yapan Karacaardıç Köyü Derneği bu yılda boş durmuyor.


AĞAÇ DEDENİN ÖMRÜ, KARACAARDIÇ KÖYÜNE AĞAÇ DİKMEKLE GEÇTİ!
Karacaardıç Köyü Derneği Eski Başkanı Ubeyit Sarı, başkanlık öncesi ve sonrasında Karacaardıç köyünün yıllardan bu yana sorun yumağı haline gelmiş her türlü sorun ve sorunlarında, ekip arkadaşlarıyla birlikte gece ve gündüz demeden bu sorunların çözülmesi için harcayan Ubeyit Sarı, görev yaptığı başkanlık dönemi boyunca, diğer başarılı hizmetleri gibi Karacaardıç köyünün ağaçlandırılmasıyla ilgili ağaç dikim organizasyonunu da gerçekleştirerek Karacaardıç Köyünde gerçekleştirdiği ilklerle, başarılı ve verimli ağaç dikim çalışmalarıyla dikkat çekmişti. Karacaardıç Köyü Derneği eski başkanı Ubeyit Sarı, başarılı, verimli ve göz dolduran çalışmalarıyla, herkezin dikkatini çekmiş, kendisine bu yüzden "Ağaç Dede" lakabı takılmıştı. Sarı'nın Ağaç dikim çalışmaları nedeniyle Karacaardıç köyü aydınlık yarınlara daha mutlu ve daha umutlu bakmıştı.

 
"BU HAYIRLI HİZMETTE VE HAYIRLI YARIŞTA TÜM KARACAARDIÇLARI ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ"
Ağaç dikim çalışmalarıyla ilgili sitemize açıklamalarda bulunan Karacaardıç Köyü'nün eski başkanı konuyla ilgili şunları söyledi; Bir kaç seneden beri devam etmekte olan "Seninde dikili fidanın olsun" sloganıyle bu senede Allah kısmet ederse 11 - 12 - 13 2009 Nisan tarihlerinde Karacaardıç Köyünün Çeşme ve Cami mahallesi arası SEGEREK MEVKİİ ve ERENLER SİNİ'NDEN KABARDICA KADAR ve ŞAMCA'dan Mezarlığa kadar, GÖKCE BEL ( eski okulun bulundugu alan) ağaçlandırıcacaktır. "Benimde dikili bir fidanım olsun" ve "Hayırda katkım olsun" diyerek, tüm Karacaardıçlıları ve Bozkır'lıları bu hayırlı ve ulvi organizasyonda maddi veya bedenen yardım ve katkılarını bekliyoruz" diyen Sarı sözlerini şöyle tamamladı; "Bizlerin siz değerli kardeşlerimize köylülerimize ve yeşili seven tüm Bozkırlı  hemşehrilerimize ihtyacımız var ve bekliyoruz. Ağaç dikme programımız  11 Nisan Cumartesi günü sabah saat 10:00'da Kabardıç mevkinde start alacaktır. Sizleri çocuklarınızla birlikte bu hayırlı hizmette ve hizmet koşusunda bekliyoruz. Ağaç dikme organizasyonuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin ve ağaç dikme organizasyonuna katılmak isteyenlerin aşağıdaki iletişim bilgilerinden irtibata geçebileceklerini" belirtildi.

 
Übeyit SARI:     0535 592 40 40
Şevki Ataoğlu:   0532 381 97 62  
Mahmut Çakıl:    0535540 22 82
10 Nisan 2009 Bozkır Haberleri 2962 Okunma
Görüş Yaz
Üye girişi yapmamışsınız. Yazdığınız yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuzun hemen yayınlanması için üye girişi yapınız.
 

Son Yorumlar

@Hüseyin Ali KINAÇ "Caminizi 25.03.2012 tarihinde gezip görmek nasip oldu.Gerçekten çok güzel bir..." devamı
@şevket "Yazı başka güzel,Kışı başka güzel bu Bozkır neden bu kadar güzel." devamı
@mehmet "Bozkırımızda bu tür faliyetlerin olması bir bozkırlı olarak gurur verici.Kan..." devamı

Yeni Katılanlar

imparator
ummuhan
konya42
alimeyre60
ahmet
sinan
kocatepe
alis
delikurt
macarlar

bozkir.net

Sitemizin içeriği Creative Commons 3.0 ile lisanslanmıştır.
İçeriğimizin yazarlarımız tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde kaynak gösterilerek kullanılabilir. Sitemiz hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

RSS - Facebook - Twitter